Положення щодо визначення всеукраїнського рейтингу

Підкомітет F-3-A у рамках комітету радіокерованих авіамоделей Федерації Авіамодельного Спорту України

 

 

 

 

 

Положення щодо визначення всеукраїнського рейтингу та формування Збірної команди України серед пілотів-спортсменів, які приймають участь в офіційних змаганнях у пілотажному класі F-3-A за стандартами FAI  в рамках Федерації Авіамодельного Спорту України.

 


1. Мета визначення всеукраїнського рейтингу.

 

Основною метою впровадження та використання всеукраїнського рейтингу серед пілотів-спортсменів, які приймають участь в офіційних змаганнях у пілотажному класі F-3-A в рамках офіційних змагань ФАМСУ за стандартами FAI є  визначення рейтингу пілотів, які є громадянами України та мають право бути членами Збірної команди України у класі пілотажних радіокерованих авіамоделей для участі у міжнародних змаганнях  серед збірних команд країн. До таких змагань відносяться наступні змагання:

  1. Чемпіонат Світу;
  2. Чемпіонат Європи.

Додатковим завданням визначення рейтингу є впровадження чіткого, прозорого, зрозумілого метода визначення всеукраїнського рейтингу  в рамках дій щодо популяризації авіамодельного спорту в Україні та класу пілотажних моделей F-3-A  зокрема.

2. Методологія визначення всеукраїнського рейтингу та формування складу Збірної команди України.

 

Основними принципами використаної методології визначення всеукраїнського рейтингу є:

 

2.1      Використання  міжнародного досвіду при визначенні національних

рейтингів європейських країн. Представлена методологія використовується для визначення національного рейтингу пілотів-спортсменів для відбору до збірних команд країни у наступних країнах: Чехія, Австрія,  Словаччина та багато інших.

 

2.2      Всеукраїнський рейтинг визначається лише серед та для  пілотів-спортсменів, громадян України, які приймали участь в офіційних змаганнях у  класі пілотажних радіокерованих моделей  F-3-A за стандартами FAI згідно затвердженого ФАМСУ графіку та спортивного календаря офіційних змагань у класі F-3-A календарного року, в якому визначається рейтинг.

 

2.3      Визначення та підрахунок рейтингу відбувається за підсумками результатів усіх офіційних змагань календарного року – тобто після закінчення всіх змагань.

 

2.4      Рейтинг формується після закриття останнього офіційного змагання, але не пізніше ніж  01 (перше) грудня поточного календарного року, в якому формується рейтинг.

 

2.5      Визначений рейтинг затверджується підкомітетом  F-3-A та публікується на офіційному інформаційному ресурсі www.f3a.com.ua. Після публікації рейтинг вважається таким як офіційно затвердженний та дійсний.

 

2.6      Відповідальним за формування всеукраїнського рейтингу є підкомітет F-3-A у рамках комітету радіокерованих авіамоделей Федерації Авіамодельного Спорту України.

 

2.7      Для формування рейтингу враховуються результати всіх офіційних змагань у  класі пілотажних радіокерованих моделей  F-3-A за стандартами FAI згідно затвердженого ФАМСУ графіку.

 

Наприклад: у 2011 році такими змаганнями були:

  1. «Кубок Берегового» (Луганськ)
  2. «Кубок Одеси»
  3. «Кубок «Мастеров» (Київ)
  4. «Крила Харкова» (Харків)
  5. «Чемпіонат України» (Запоріжжя)
  6. «Кубок України» (Зазим’є, Броварський район, Київська область)

 

Тобто для визначення всеукраїнського рейтингу можуть бути використані  результати перелічених змагань.

 

2.8      Для формування та розрахунку рейтингу враховуються результати залікових попередніх турів P- XX (PRELIMINARY SCHEDULE) всіх офіційних змагань у  класі пілотажних радіокерованих моделей  F-3-A за стандартами FAI згідно затвердженого ФАМСУ графіку. Результати фінальних турів F-XX (FINAL SCHEDULE) не враховуються. Це обумовлене тим, що фінальні тури виконуються не на всіх змаганнях, що унеможливлює приведення бази оцінки до єдиного стандарту виконаних комплексів, яка є необхідною складовою для визначення об’єктивного всеукраїнського рейтингу.

 

2.9      У зв’язку з тим, що у змаганнях можуть приймати участь пілоти-спортсмени, які є громадянами інших країн, наприклад, частіше всього – Росії та Білорусі, а метою є визначення рейтингу є його визначення для громадян України. То для визначення всеукраїнського рейтингу за результатами кожного із змагань формується перелік пілотів-спортсменів громадян України згідно результатів досягнутих на даних змаганнях місць.

 

Наприклад змагання мають такі результати для всіх учасників:

 

Призвіще пілота

Результати P-XX, Бали

(залікові по змаганню)

Громадянство

Пілот 1

3000

Росія

Пілот 2

2939

Україна

Пілот 3

2930

Росія

Пілот 4

2853

Білорусь

Пілот 5

2557

Україна

Пілот 6

2536

Росія

Пілот 7

2510

Україна

 

 

Для визначення всеукраїнського рейтингу буде сформована та буде використовуватися наступна таблиця результатів лише серед громадян України:

 

Призвіще пілота

Результати P-XX, Бали

Громадянство

Пілот 2

2939

Україна

Пілот 5

2557

Україна

Пілот 7

2510

Україна

 

 

2.10 Результати пілотів-спортсменів громадян України, перелік яких і зайняті ними місця сформовано згідно пункту 2.9 перераховуються згідно існуючої методології пропорційного перерахунку через 1000 балів. Тобто найвищому результату пілоту-спортсмену громадянину України присвоюється 1000 балів, а всі інші результати пропорційно перераховуються через 1000.

 

Призвіще пілота

Результати P-XX, Бали

Громадянство

Пілот 2

1000

Україна

Пілот 5

870

Україна

Пілот 7

854

Україна

 

2.11 Для залікового підрахунку всеукраїнського рейтингу пілотів-спортсменів громадян України  у  класі пілотажних радіокерованих моделей  F-3-A за стандартами FAI зараховуються результати не більше ніж в 3-х (трьох) змаганнях, в яких спортсмен показав найкращі результати.

 

2.12  Якщо виникає ситуація, коли за результатами підрахунку є рівність підсумкових результатів для визначення рейтингу використовуються результати 4-х, 5-х, 6-х змагань.

 

2.13 На основі результатів рейтингу поточного року формується склад спортсменів-пілотів Збірної команди України для участі у Чемпіонаті Світу або Чемпіонаті Європи у наступному календарному спортивному сезоні.

 

2.14 Решта складу Збірної команди України - менеджер команди, юніори (до моменту впровадження системи відбору юніорів), помічники, асистенти) формується рішенням підкомітету F-3-A за два календарних місяця до початку проведення змагань.


 

Скачать в формате Word